29 січня День пам’яті Героїв Крут

29 січня назавжди увійшло в українську історію як День пам’яті Героїв Крут. Бій під Крутами – сутичка армії Української Народної Республіки (далі – УНР) та Червоної гвардії (більшовиків), що відбулась 16 (29) січня 1918 року поблизу залізничної станції Крути, під Києвом.

Хід подій

Герої Крут тримали оборону декілька годин, завдавши більшовикам вагомих втрат та стримавши їхній наступ до вечора. Далі відступили до Києва, руйнуючи за собою залізничну колію. Невеликий загін гімназистів та студентів потрапив у полон, з якого живим ніхто вже не вернувся. Їх жорстоко розстріляли, перед цим катуючи.

Тим часом більшовики підібрались до Києва та відкрили п’ятиденний вогонь з гармат. 7 лютого радянські війська ввірвались у місто.

Чому цей бій особливий

Не звертаючи увагу на переважання сили у ворога, на свій вік, по суті ще діти вийшли обороняти свою країну. Певно вони розуміли, що їх чекає смерть, але готові були на все, щоб хоч якось затримати цей напад. І окрім того, що в них вийшло затримати, вони ще й нанесли удар втричі більший: історик Ярослав Файзулін оцінює втрати більшовиків у 300 люде, а серед бійців УНР – у 70-100 осіб. До того ж, саме факт затримання більшовиків дав змогу укласти Брестський мир між УНР і Четверним союзом. Саме цим боєм можна охарактеризувати любов до країни, мужність та незламність українського народу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *
Ми використовуємо файли cookie, щоб Вам було зручніше користуватися сайтом. Закрити